Uygulamayı açtıktan sonra mikrofonunuzun açık olduğundan emin olmalısınız. • Ses aktarımı hala gerçekleşmiyor ise; cihazınızda dahili olarak bulunan “Ses kaydedici” uygulaması üzerinden ses kaydı yaparak mikrofon ses kalitesini ve durumunu kontrol edebilirsiniz. Eğer ses kalitesinde ve seviyesinde sorun yok ise; Uygulamayı tekrar kurabilir, sorun devam eder ise uygulama yazılımcısı ile iletişime geçebilirsiniz. Zoom: https://support.zoom.us/hc/en-us EBA: https://ders.eba.gov.tr/yardim-sss/

Zoom uygulamasında “Şifre Yanlış” hatası ile ilgili karşılaşmış olduğunuz bu sorunun sebebi Zoom uygulamasında yaşanan sistemsel hatalardır. Bu konu ile ilgili yurtdışı ve yurtiçi birçok forum sayfasında konu başlıkları açılmış durumdadır. Sorun: Zoom uygulamasına giriş yaparken; doğru kullanıcı adı ve şifre girilmesine rağmen “Şifre Yanlış” hatası ile karşılaşılmaktadır. Sorunun Kaynağı Zoom uygulamasının cihazda bulunan başka bir uygulama ile çakışması( aynı anda işlem yapması), arka planda 1’den fazla kez açılmış olması veya zoom uygulaması kaynaklı olarak sunucu bağlantısının kurulamamasıdır. Çözüm önerileri: 1. Cihazda var ise; EBA, TEAMS gibi görüntülü görüşme ve toplantı uygulamaları kaldırılarak tekrar denenmesi 2. Zoom uygulamasının kaldırılıp tekrar yüklenmesi 3. Giriş seçeneği olarak; Uygulama açıldığında ekrana çıkan diğer giriş seçeneklerinin kullanılması 4. Sistem geri yüklemesinin yapılması( Başlat Menüsüne; “Sistem Geri yüklemesi” yazarak yapabilirsiniz.) 5. Tarayıcı üzerinden bağlantı kurulması Bu işlemlerin işe yaramaması halinde kullanıcımıza sorunun Zoom uygulaması kaynaklı olduğunu iletip https://support.zoom.us/hc/en-us adresine yönlendirebilirsiniz.

Tablet içinde kullanılan Android işletim sisteminin de kullandığı data mevcuttur. Bu data Android işletim sistemi sürümünden dolayı farklılık gösterebilir. Örneğin 16GB dahili hafızası olan bir cihazda yaklaşık 6-8GB'lık kısım android işletim sistemine ait olduğu için, kullanılabilir dahili hafıza daha az olacaktır.

1. Ürün kesinlikle kendi adaptörü ve usb kablosu ile kullanılmalıdır. Adaptör: Bazı tabletler 1.5 amp bazıları 2.amp bazıları da 1 amp adaptörle şarj olmaktadır. Eğer 1,5 amp lik adaptörle çalışan tableti 2 amp’lik adaptörle uzun süreli şarj etmek isterseniz USB soket ve ana kart zarar görebilir. USB Kablo: USB Kabloların her marka ve modele göre sokete girişleri, kablo kalınlıkları ve dirençleri farklıdır. Eğer ilgili modelin orijinal kablosunu kullanmazsanız USB soket ve ana kart zarar görebilir. 2. Ürün şarjdayken oyun ve benzeri uygulamalarda kullanmaktan kaçının. Ürün şarja takılı iken oyun ya da benzeri uygulamalar kullanılıyorsa tablette yapılacak ani hareketlerle USB soketin hasar görmesi muhtemeldir. 3. Eğer ürünün USB Kablosu hasarlı katlanmış, şarj girişinde gevşeklik varsa bu kabloyu kullanmayınız. Yenisi ile değiştiriniz. 4. Ürünün şarj girişinin sıvı ile temas etmesi, nemlenmesi ve oksitlenmesi durumunda cihaz zarar görecek ve şarj olmayacaktır. 5. Onarım yetkisi olmayan kişiler tarafından açılmış onarılmaya çalışılmış ya da yan sanayi parça takılarak cihaz kullanılmaz hale getirilmiş ise şarj olmayacaktır.

Android cihazlarda, cihazın versiyonu 5.1 ve üstünde ise cihaz Eba ve Zoom programını desteklemektedir. Cihazda 1 GB Ram ve 8 GB Rom var ise Zoom ve Ebayı kullanabilir. İnternet hızının 3 mb/s üstünde olması gerekmektedir. Windows cihazlarda, Windows 7 , 8 ve 10 işletim sisteminde Zoom ve Eba desteklemektedir. İşletim sisteminin Win7 ve üstü olması gerekiyor.

Wifi model cihazlarda “hayat eve sığar” gibi güvenlik politikası bulunan uygulamalar desteklenmez. Bu bir hata değildir. Wi-Fi cihazlarda SIM kart desteği ve IMEI bulunmadığı için Bu uygulama Google Play Store üzerinden indirilemez. Tabletlere sms gelmediği için desteklememektedir.

Üründe OTG desteği var ise mouse ve klavye kullanılır.

https://www.google.com/android/find Link üzerinden oturum açılmalıdır. Cihazın konumunu bulabilmek için cihazın açık, sim kartın takılı ve internete bağlı olması gereklidir. ( Wifi - Mobil veri ). Cihaz çalındıktan sonra sıfırlama işlemi yapıldıysa cihaz bulunamaz.

Tablet içinde kullanılan Android işletim sisteminin de kullandığı data mevcuttur. Bu data Android işletim sisteminin sürümünden dolayı farklılık gösterebilir.

Güncel L* serisi SIM Kart takılabilen modellerimizdir. SIM kart taktıktan sonra ürünü yeniden başlatmanız tavsiye edilir.

Ürünü resetlemeniz halinde ürün açılacaktır. Resetleme işleminden sonra cihazınız açılnmıyorsa en yakın yetkili servise başvurunuz.

Ürünlere resetleme işlemi Recovery modunda yapılır. Recovery modunda dokunmatik devre dışı olacaktır. Yönlendirmeyi ses tuşlarından, seçimi ise güç tuşu ile yapmanız gerekir.

Android marketten USB modem özelliğini sağladıktan sonra Android marketten görüntülü konuşma uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Windowsta Shift tuşuna basılı olarak Yeniden başlat --> Sorun Gider --> Bu bilgisayarı sıfırla --> Her Şeyi Kaldır --> Sürücüyü Tümüyle Temizle --> Sıfırla. Önemli: Lütfen cihazınızı şarja bağlayınız. Bu işlem uzun sürebilir. Makina sıfırlanıp ilk kurulum ayarlarına dönecektir.

Ayarlar --> Yedekle ve sıfırla --> Fab. Verilerine sıfırla

• Uygulamayı açtıktan sonra mikrofonunuzun açık olduğundan emin olmalısınız. • Ses aktarımı hala gerçekleşmiyor ise; cihazınızda dahili olarak bulunan “Ses kaydedici” uygulaması üzerinden ses kaydı yaparak mikrofon ses kalitesini ve durumunu kontrol edebilirsiniz. Eğer ses kalitesinde ve seviyesinde sorun yok ise; Uygulamayı tekrar kurabilir, sorun devam eder ise uygulama yazılımcısı ile iletişime geçebilirsiniz. Zoom: https://support.zoom.us/hc/en-us EBA: https://ders.eba.gov.tr/yardim-sss/

• Uygulamayı açtıktan sonra mikrofonunuzun açık olduğundan emin olmalısınız. • Ses aktarımı hala gerçekleşmiyor ise; cihazınızda dahili olarak bulunan “Ses kaydedici” uygulaması üzerinden ses kaydı yaparak mikrofon ses kalitesini ve durumunu kontrol edebilirsiniz. Eğer ses kalitesinde ve seviyesinde sorun yok ise; Uygulamayı tekrar kurabilir, sorun devam eder ise uygulama yazılımcısı ile iletişime geçebilirsiniz. Zoom: https://support.zoom.us/hc/en-us EBA: https://ders.eba.gov.tr/yardim-sss/

"Görüntülü görüşme sırasında yaşanan donma/kasma sorunu internet bağlantı hızınız ile ilgilidir. Sorun yaşamamak için en az 8 mbps bağlantı hızına sahip olmalısınız. Bağlantı hızınız şu durumlarda düşebilir: -Aynı internet modemi kullanan diğer kullanıcıların online video izlemesi, online oyun oynaması, internetten dosya/film/vb indirmesi, güncelleme yapması. -İnternet modeminize uzak bir noktada bulunmanız. Özellikle farklı bir odadayken, modem sinyalleri oda duvarlarını ve kapalı kapıları aşmak zorunda kalacağı için cihazınıza ulaşan sinyal seviyesi ve bağlantı hızınız azalacaktır. -Bağlantı hızınızı yükseltmek için ; daha yüksek hız sağlayan bir internet paketine geçmeniz, modem cihazına yakın bir noktaya gelmeniz hatta kablosuz bağlantı yerine kablolu bağlantı sağlamanız önerilir. -Görüntülü görüşmeye katılan çok sayıda katılımcı olması ve bazılarının yine yukarıdaki nedenlerle donma/kasma/kopma sorunları yaşaması da sizin görüşme kalitenizi etkileyecektir. -Anlık bağlantı hızınızı ölçebileceğiniz birçok test programını cihazınıza indirip kullanabilirsiniz. "

Casper VIA S10

Casper VIA S10

Diğer Modeller

Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper