Bazı 4 haneli numaralardan gelen mesajda “ücret alınabilir“ diye uyarı verdiğinde “HAYIR”a basılması durumunda mesaja izin verilmediği için bu izin isteği Premium SMS bölümüne düşer. Premium SMS bölümünde bu izni tekrar vermek mümkündür. Premium sms erişimi; Ayarlar / Arama Bölümü /Premium Mesajlar menüsüne giriş yapılarak uygulamanın kontrol edilmesi gerekmektedir. Uygulama açık ise kapatılmalıdır. Uygulama kapalı ise; Yaşamış olduğunuz soruna kullanmış olduğunuz 3. Part bir uygulama sebep olmuş olabilir. Ayarlar / arama bölümüne ‘varsayılan ‘yazınız / varsayılan SMS uygulaması/ mesajlaşmayı seçiniz. Bulunmuyor ise; Ayarlar/ uygulamalar/ mesajlar/ varsayılan olarak aç seçilir. 3.part mesajlaşma kullanımı içeren herhangi bir uygulama var ise, Örnek; Messenger , Bip gibi uygulamayı silip tekrar yüklenmesi halinde “uygulama mesajlarla senkronize olsun mu?“ diye bir soru yöneltecektir. Soruya “izin verme “ denmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamı yapıldığı halde sorun devam ederse önemli bilgilerinizi yedekleyerek cihazı fabrika ayarına çevirebilirsiniz. Tüm işlemlerden sonra mesaj iletilmiyorsa Operatör ile görüşülmesi gerekmektedir.

1) Lütfen Mobil Veri veya Kablosuz ağınızı açtığınızdan emin olunuz. 2) Ayarlar -> Uygulamalar --> OTA’nın ön belleğini temizleyiniz ve tekrar deneyiniz.

‘Salt okunur hesaplarınızdaki kişiler silinemez, ancak gizlenebilir’ şeklinde bir uyarı ile karşılaşmanız durumunda ilk olarak telefonunuzun herhangi bir tarayıcısından Gmail hesabınıza giriş yapmalısınız. Telefonunuzun tarayıcısından Google hesabınıza giriş yaptıysanız; Google Hesap --> Kişiler ve Paylaşım’dan kişi oluşturabilir ve/veya silebilirsiniz. Bilgisayarınızın tarayıcısından Google hesabınıza giriş yaptıysanız; Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Google sayfasına geri döndüğümüzde, sayfanın sağ üst köşesinde, hesabınıza kayıtlı olan profil resminizi görebilirsiniz. Bu profil resminizin yanında küçük karelerden oluşan kare simgesine ve açılan pencerede ‘Kişiler’ menüsüne tıklayınız. Açılan sayfada, Google hesabınızla senkronize ettiğiniz (telefon rehberinizdeki) kişileri görebilirsiniz ve buradan istediğiniz kaydı silmeniz durumunda, aynı zamanda bu kaydın telefon rehberinizden de silindiğini göreceksiniz.

Ayarlar --> Uygulamalar ve bildirimler'den bildirim ayarlarınızı ve uygulamalarınızı kontrol edebilirsiniz. Yaşamış olduğunuz soruna kullanmış olduğunuz 3. Parti bir uygulama sebep olmuş olabilir.Uygulamalarınızı kontrol ediniz. Verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

1.Telefonunuzun arama ekranına *#06# yi tuşlayarak. 2.SIM kart yuvasının üzerinden bakarak. 3.Ayarlar Menüsünden "Telefon Hakkında" kısmından. 4.Cihazınızın kutusu üstünde ya da içinde bulunan 15 haneli IMEI numarasını alarak ya da telefonunuzun faturasından IMEI numarasına ulaşabilirsiniz.

1) Telefonunuzun kilidini açınız. Bir USB kablosu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayınız. Telefonunuzda "Bu cihaz USB'den şarj oluyor" bildirimine dokununuz. "USB'yi şunun için kullan:" bölümünün altında Dosya Aktarımı seçeneğini belirleyiniz Bilgisayarınızda bir Dosya Aktarma penceresi açılır. Dosyaları sürüklemek için bunu kullanınız. İşiniz bittiğinde telefonunuzu Windows'dan kaldırınız. USB kablosunu çıkarınız 2) Kullanmış olduğunuz kabloyu değiştiriniz.Tekrar deneyiniz. 3) Farklı bir bilgisayarda aynı kablo ile aktarım yaptıysanız, kullanmış olduğunuz bilgisayarın portunda sorun olabilir.

Google Fotoğraflar, hem galeri hem online yedekleme olarak kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Google tarafından sağlanan bu uygulama son derece güvenli ve sürekli güncelleme alıp geliştirilen bir uygulamadır. Fotoğraflar ve videolarla alakalı her şeyi tek bir yerde toplamak ve fonksiyonel bir kullanım sunmak için Google Fotoğraflar uygulamasını kullanıma sunduk. Internet bağlantısı kullanarak ve Gmail hesabınızı girerek tüm görsellerinizi sınırsız ve ücretsiz olarak depolayabileceğiniz gibi, tercih etmezseniz bu özelliği hiç kullanmayabilirsiniz. Fotoğraflarınız sizin dışında başkaları tarafından görülmez. Uygulama içinde kardeş hesaplar tanımlayarak istediğiniz hesapların istediğiniz fotoğraflara erişmesini ayrıca ayarlamanız gerekir. Aynı zamanda istediğiniz albümlerinizi de sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Telefonunuz size ilk geldiğinde, üzerindeki ayarlar fotoğraflarınızı ve videolarınızı sadece telefonda depolayacak ve sizden başkası göremeyecek şekilde ayarlıdır.

HD + Görüşme teknolojisi VoLTE ( Voice Over LTE) olarak adlandırılmaktadır. HD+ Görüşme ses görüşmelerinizi 4.5G şebekesi üzerinden çok daha yüksek bir ses kalitesiyle gerçekleştirmenizi sağlayacak bir teknolojidir. Bu teknoloji ile ses kalitesi artık HD+ düzeyine ulaşırken yapılan aramalarınızla daha hızlı görüşme sağlayacaksınız. VoLTE görüşmelerini aktif etmek veya kapatmak için operatörünüze talep iletmelisiniz. Cihazınızın ayarlar menüsünden yapılmamaktadır.

Taşınabilir Wi-fi varolan interneti diğer cihazlar ile paylaşmak için kullanılır. Bağlantı ve taşınabilir hotspot Aç/Kapat : Ayarlar-->Diğer-->Bağlantı ve taşınabilir hotspot -->Taşınabilir Wi-fi Bu yol cihaza göre değişiklik gösterebilir.

Telefon hafızasındaki rehberinizi gmail hesabınızla senkronizasyonu açarak yedekleyebilirsiniz. Ayarlar- Hesaplar- Google kısmına gelip gmail hesabınızı seçip sekronizasyonu açmanız gerekmektedir. Telefon hafızasındaki rehberinizi sim kartına aktarmak için rehbere gelinir. Üç nokta olan kısımdan içe /dışa aktar kısmından Önce kopyalamak istediğiniz kaynağı seçip ileri tuşuna basın, sonrasında kopyalamak istediğiniz hedefi seçip Telefon hafızasına aktarabilirsiniz.

Recovery işlemi yapılabilir. Bu işlem yetkili servislerimizde ücretli olarak yapılmaktadır.

Yaşamış olduğunuz sorun sadece Casper ürünleri için değil, diğer markalar için de geçerli, genel bir durumdur. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 1. Google Play Uygulamasını açın 2. Arama bölümünde Android Sistem Webview uygulamasını aratın 3. Android Sistem Webview uygulamasını güncelleyin. 4. Arama bölümünde Google Chrome uygulamasını aratın 5. Google Chrome uygulamasını güncelleyin. Güncelleme tüm cihazlara aynı anda dağıtılmayabilir. Bu yüzden bu kısımda güncelleme bulunmuyorsa; Ayarlar/Uygulamalar/ Tümünü Göster Sağ üst 3 nokta ,Sistem uygulamalarını göster Android Sistem Webview Sağ üst 3 nokta , güncellemeleri kaldır Ayarlar/ Uygulamalar/ Tümünü Göster Sağ üst 3 nokta ,Sistem uygulamalarını göster Google Chrome Sağ üst 3 nokta , güncellemeleri kaldır.

Şarj kablonuz arızalanmış olabilir. Farklı bir kablo ile deneyiniz. -Şarj dolum sırasında cihazınızı kullanmamaya özen gösteriniz. -Arka planda açık olan uygulama ve servisleri kapatınız. -Cihazınızı bilgisayarınızdan kablo aracılığıyla şarj ediyorsanız bu durum normaldir. -Batarya, kablo ve adaptör değişimlerinizi ilgili teknik servislerde gerçekleştiriniz. -Şarj ve deşarj süresini kontrol ediniz. -Sorununuz hala devam ediyorsa, Size en yakın yetkili servisimize başvurabilirsiniz.

Çift sim destekli cihazlar aynı anda tek arama alabilir. Sim 1 aktif kullanılırken, Sim 2 için yalnızca arama yönlendirme yapılabilir.

Casper VIA F20

VIA-F20-B  Casper VIA F20

Diğer Modeller

Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper
Casper